Troskovi emigriranja ???

Narodi Bosne i Hercegovine širom svijeta...
Odgovori
tvEmily
Kontakt:

22 kol 2015, 16:03

Veliki pozdrav svima :)

Radi se o tome da već neko vrijeme planiram nakon studija otići iz BiH, najvjerojatnije u Austriju ili Njemačku. Što se tiče same procedure, mislim da se već dovoljno pisalo na drugim temama. Ono što mene zanima je koliko novaca pripremiti za tu „emigraciju“. Naime, u mom konkretnom slučaju ne planiram ići kod rodbine, već najvjerojatnije sama i na svoju ruku, pa iz tog razloga znam da u troškove moram uračunati i najam stana, put, hranu i režije, barem do primanja prve plate.

E sad, mene zanimaju vaša iskustva na ovu temu. Koliko je vama novaca trebalo za odlazak u inostranstvo , te koliko ste ga dugo skupljali? Da li vam je taj iznos na kraju bio dovoljan ili vam je „zafalilo“? Osim gore navedenih, da li trebam uzeti u obzir i neke dodatne ili nepredviđene troškove, i ako da,koje? Unaprijed hvala na odgovorima :)
ivan
Site Admin
Kontakt:

22 kol 2015, 16:07

Kao prvo barem ja nisam nikakva dijasporac. A kao drugo ti ces provesti nekioliko dana ako ne i koju sedmicu u Hotelu dok sebi smjestan nenadjes, obicno bi to bilo ako si u vezi posla, da poslodavac pripomogne. No ispod 3.000€ zaboravi. Obicno troskovi na koje neko nije navikao u BiH po pitanju najma stana su mjesecne rate unaprijed od 2 do 3 plus prva. Ili depozit u iznosu od 2 ili 3 mjesecne rate. No sve u svemu ako nemas posao zagarantovan onda od emigracije nema nista, jer ces letiti nazad brze nego sto si doputovala.
Odgovori
  • Info

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.